Humalasalon vaakuna
Humalasalo, Hämeen keskiaikaseura ry

Yhteystiedot

Soturi ja etana

Vastaamme mielellämme kysymyksiin, joita teille saattaa tulla harrastuksestamme. Tässä on lista meidän virkailijoistamme eli seuramme aktiiveista. Jos asiasi koskee jotain tiettyä aihealuetta, kannattaa lähestyä suoraan kyseisen aihealueen asiantuntijaa, mutta tarvittaessa ohjaamme kysymykset oikeaan suuntaan. Meidän toiminnastamme tiedotamme tarkemmin sähköpostilistalla sekä Facebook-ryhmässä.

Vouti (Puheenjohtaja)

Voudin vaakuna

Erhart von Mannheim (Jarno Manninen)

Email: vouti@humalasalo.net

Varavouti (Varapuheenjohtaja)

Humalasalon vaakuna

Dubhghall MacÉibhearáird (Henri Laine)

Email: varavouti@humalasalo.net

Rahainvartija (Rahastonhoitaja)

Rahainvartijan vaakuna

Humalasalon Tuikku (Tuikku Pirhonen)

Email: rahainvartija@humalasalo.net

Kastellaani (Jäsenvastaava)

Kastellaanin vaakuna

Dianora del Bianco (Anna Metsäpelto)

Email: kastellaani@humalasalo.net

Jousimarski (Jousiammuntavastaava)

Jousimarskin vaakuna

Anneke Alfintytär Lindu (Anne Syrjä)

Email: jousimarski@humalasalo.net

Marski (Taisteluvastaava)

Marskin vaakuna

Oliver of Harjuwalcea (Olli Leimu)

Email: marski@humalasalo.net

Airut (Vaakuna- ja nimivastaava)

Airueen vaakuna

Joanne am Rein (Hanna Kivelä)

Email: airut@humalasalo.net

Tiede- ja taideneuvos

Neuvoksen vaakuna

()

Email: moas@humalasalo.net

Tervakannaksen kylänvanhin (Tampereen paikallisvastaava)

Humalasalon vaakuna

Ósk Grimsdóttir (Onerva Leisti)

Email: kv-tervakannas@humalasalo.net

Tammilinnan kylänvanhin (Hämeenlinnan paikallisvastaava)

Humalasalon vaakuna

Tammilinnan Jon (Joni Karjalainen)

Email: kv-tammilinna@humalasalo.net

Harjuvakean kylänvanhin (Valkeakosken paikallisvastaava)

Humalasalon vaakuna

Harjuvalkean Jaakko (Jaakko Voutilainen)

Email: kv-harjuvalkea@humalasalo.net

Sudenportin kylänvanhin (Lahden paikallisvastaava)

Humalasalon vaakuna

()

Email: kv-sudenportti@humalasalo.net

Tanssimestari

Humalasalon vaakuna

Adrian Möhkö (Atro Kajaste)

Email: tanssimestari@humalasalo.net

Seitinkutoja (Web-vastaava)

Seitinkutojan vaakuna

Dianora del Bianco (Anna Metsäpelto)

Email: webvastaava@humalasalo.net